גיוס אשראי חכם – הסודות לקבלת אשראי מהבנק

גיוס אשראי חכם מהבנק, מה הבנק דורש ממך, ואיך תקבל את התנאים הכי טובים

עסקים רבים זקוקים לעזרתו של הבנק בקבלת אשראי וזאת כדי להקים את העסק או להרוויח יותר זמן קיום כדי לקדם אותו. מומחים טוענים כי הבנק כן מעוניין לתת לנו אשראי, כאשר למעשה מדובר באינטרס שלו לעשות זאת. כאן עולה השאלה "מדוע בקשות רבות לאשראי מהבנק נענות בשלילה?" שהתשובה לה היא שהבנק לא יכול לתת אשראי לכל אחד.

lots of money

מה תעשה אם תזכה בהמון כסף? תשקיע בחינוך פיננסי

חשוב להבין שהבנק הוא גוף כלכלי והוא ניזון מהריביות ועמלות הכרוכות במתן אשראי ללקוחותיו, אך כאשר אנו רואים את הסטטיסטיקות של העסקים הנסגרים לעומת אלה הנפתחים בשנים האחרונות, אנו מבינים את חששותיו של הבנק. הבנק רוצה לדעת שיש לכם כושר החזר לאשראי שהוא מספק לכם וככל שתשתפו אתו פעולה בביטחונות ובמידע זה, כך מערכת היחסים שלכם עם הבנק תהיה גמישה ונינוחה יותר.

מספר טיפים ועצות לטובת גיוס אשראי מהבנק:

אם קצת קשה בהתחלה – לא נשברים:

מומחים נוהגים לחלק עסקים המבקשים אשראי לשני סוגים: עסקים מתחילים ועסקים פעילים. לעסקים מתחילים או עסקים בהקמה יהיה קשה יותר לקבל את האשראי מהבנק. הבנק זקוק לנתונים המראים כושר החזר חיובי אשר יקל עליהם את אישור מתן האשראי. הבנקים מעוניינים לצמצם את הסיכונים שלהם, אך כן מעוניינים לספק לכם אשראי. כך למשל אנשים רבים המעוניינים להקים עסק אינם מבינים דיו בעובדות הכלכליות הללו.

גיוס אשראי לעסקים – כיצד עסק חדש צריך להגיש בקשה לבנק:

על בעל העסק לדאוג לתכנית עסקית מפורטת (שמומלץ שתיכתב על ידי יועץ עסקי/כלכלן המוכשר לכתיבת תכניות עסקיות), הכוללת בין השאר את צפי ההוצאות וההכנסות של העסק, עלויות הקמה הצפויות ואת גובה ההון העצמי של בעל העסק. הבנק שם יותר דגש על יכולת ההחזר מאשר על ההון האישי של בעל העסק.

יש לזכור כי כתיבת תכנית עסקית אופטימית מדי עשויה להרתיע את הבנק במתן האשראי, אולם הצגת תחזיות פסימיות לצד האופטימיות, יראו על רמת הבנה ומקצועיות גבוהה בתחום אליו נכנסים ויקל על הבנק במתן ההלוואה.

כיצד הבנקים רואים עסקים פעילים?

לעסקים פעילים יש נתונים כלכליים אותם ניתן להציג לבנק כתיעוד לפעילותו של העסק ולכן הבנק יכול לראות תמונת מצב אמיתית ומהימנה של תפקוד העסק מאז הוקם. בשנת 2004 נכנס לתוקף חוק נתוני שירותי אשראי אשר מאפשר לאנשי הבנקים למצוא מידע והיסטוריית אשראי על לקוחותיו. כלומר שהנתונים חשופים ולכן אין צורך בלנסות ליפות דברים.

כיצד להגיע לעמק השווה?

הבנקים, אשר ציינו שהאינטרס שלהם הוא כן לתת לנו מימון לעסק, מציעים מגוון רחב של אפשרויות וסוגי מימון ופתרונות אשראי. בין אם העסק שלכם בתהליך הקמה או עסק פעיל, תוכלו ביחד עם נציג הבנק להתאים את סוג ההלוואה ופתרון האשראי לעסק שלכם. לעתים תקבלו מה שאתם מבקשים, לעתים תקבלו מענה חלקי ותאלצו להחליט אם אתם מקבלים אותו ולעתים הבנק ישלול את בקשתכם לנוכח כושר ההחזר הלקוי שלכם.

מה שאנשים לא לוקחים בחשבון:

כאשר אנשים מגייסים אשראי מהבנק הם אינם לוקחים בחשבון שהעסק לא ירוויח הרבה בתחילת דרכו. בהתאם לסוג העסק ופעילותו הצפויה, יש לבדוק את כושר ההחזר הרצוי שבו יוכל בעל העסק לעמוד. טווח הזמן להחזר ההלוואה תלוי בצרכים שלשמם לוקחים את ההלוואה. כך למשל אם אתם זקוקים לתזרים בעבור רכישת ציוד או שיפוצים מומלץ לפרוס את ההלוואה לטווח ארוך יותר. על אף שלעתים לבעל העסק נדמה כי יוכל להחזיר את ההלוואה בזמן קצר יותר, בחלק מהמקרים נקלע בעל העסק תוך זמן קצר למצוקה בתזרים המזומנים (cash flow) בחשבון ועל כן נשקפת סכנה לפעילות העסק.

לסיכום; כדאי ומשתלם לקבל אשראי מהבנק, אך חשוב להבין כי הבנק עובד לפי נהלים מסודרים וסיסטמטיים, לקוח או בעל עסק המכיר את הנהלים הללו יוכל לקבל אשראי בקלות יותר ובתנאים עודפים מכל אשראי שלא דרך הבנק. כמו כן, נדגיש שלקוח המגיע לבנק בצורה לא מסודרת ומוכנה ייתקשה לקבל ניסיון שני בקבלת אשראי. לכן חשוב לרכוש יידע בתחום זה ממומחים בתחום, ידע שבסופו של דבר ישתלם לאורך זמן.

[actionbox color="primary" title="קורס יזמות עסקית" description="" btn_label="למעבר לעמוד" btn_link="http://cashflow.co.il/features/%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99-%D7%99%D7%96%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%AA/" btn_color="secondary" btn_size="" btn_icon="" btn_external="0"]

[actionbox color="default" title="כנס סודות האשראי מהבנק" description="" btn_label="להרשמה" btn_link="http://lp.infopage.co.il/index.php?page=landing&id=35355&token=ff778335dae5a3cd6faa7c9589985fdd" btn_color="primary" btn_size="" btn_icon="" btn_external="0"]

2017-03-08T15:48:08+00:00